МІЖНАРОДНИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД
ОРГАНІЗАЦІЯ ОПТИМАЛЬНХ ТЕХНОЛОГІЙ В ОХОРОНІ ЗДОРОВ'Я
Українські пацієнти з туберкульозом першими у світі отримають доступ до новітнього режиму лікування
Україна - перша в світі країна, що пропонує своїм пацієнтам з діагнозом «Туберкульоз» новітній режим лікування, який названо - BPaL. Цей режим лікування включає лише три препарати, які приймаються внутрішньо, та призначений для лікування пацієнтів, захворювання яких на туберкульоз викликано збудником із широкою медикаментозною резистентністю (ШЛС-ТБ) до існуючих лікарських засобів, що застосовуються у звичайній медичній практиці. Це лікування набагато коротше у часі (триває від 6-ти до 9-ти місяців) - та виключає болючі щоденні інє'кціі.

Від нового режиму очікується значно вищий рівень успіху у лікуванні цієї смертельно небезпечної інфекційної хвороби, яка посідає значне місце в Україні після причин смерті, які викликані інфекційними хворобами, материнської та малюкової смертності, харчових отруєнь, тощо.

Режим лікування BPaL був розроблений некомерційною організацією TB Alliance та впроваджується в Україні вітчизняною неурядовою організацією – Міжнародний благодійний фонд «Організація оптимальних технологій у галузі охорони здоров'я» (OATH) за технічної підтримки Нідерландського королівського товариства по боротьбі з туберкульозом ( KNCV Tuberculosis Foundation). Проект «Збір доказової бази для короткого режиму лікування MDR / XDR-TB в Україні» впроваджується у тісній співпраці з Національною програмою контролю за туберкульозом (НТП) та Національним Інститутом фтизіатрії та пульмонології імені Ф. Г. Яновського НАМН України (НІФП НАМНУ), фінансується Stop TB Партнерством TB REACH, який у свою чергу отримав фінансування від Global Affairs Canada.

За оцінками Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я (ВООЗ), в 2019 році понад 34 000 українців захворіли на ТБ, серед них близько 11000 мали стійку до препаратів форму захворювання, включаючи туберкульоз із широкою медикаментозною резистентністю - форму захворювання, яку особливо важко лікувати.

«Україна - одна з країн світу, яка найбільше в Європі страждає від туберкульозу із широкою медикаментозною резистентністю. Ми пишаємося та дуже вдячні за можливість бути першими серед країн, уражених цією недугою, що можем запропонувати своїм пацієнтам новий режим лікування BPaL. Це врятує багато життів», каже доктор Наталя Литвиненко, доктор медичних наук, завідувачка відділу хіміорезистентного туберкульозу НІФП НАМНУ, науковий консультант ОАТН, головний дослідник операційного дослідження.
Нова надія для людей із резистентним ТБ.
Кожного року туберкульоз вбиває близько 1,4 мільйона людей в світі, навіть незважаючи на те, що більшість з них могли бути вилікувані за допомогою стандартного та не дорогого лікування. Однак, для пацієнтів із XDR-TB, шанс вилікуватися набагато менший.

Звичайні препарати не працюють, а лікування стає набагато довшим (18-24 місяці). Згідно з даними ВООЗ, статистика успішних випадків лікування ШЛС-ТБ в світі складає всього 43%. Однак, новий режим лікування BPaL (6 місяців без ін'єкцій) під час клінічних досліджень показав успіх лікування у 90%, згідно результатів Фази-3 клінічних досліджень, опублікованих у науковому журналі New England Journal of Medicine.

Для українців, таких як 35-річна Ганна (на світлинах зверху), які в минулому мали дуже незначну надію на перемогу над ШЛС-ТБ, новий режим лікування надає високі шанси бути вилікуваними. «У мене двоє маленьких дітей. Я хочу побачити як вони виростуть та бути поруч. Поки я в лікарні їх доглядає моя мама. Я дуже хвилююся та страшенно сумую за ними. Сподіваюся, що завдяки цьому новому лікуванню, я швидко одужаю та повернусь до своїх дітей та родини», каже Ганна.

Подальше розгортання та масштабування режиму BPaL.
Режим BPaL (що складається з препаратів: претоманід, бедаквілін та лінезолід) був розроблений організацією TB Alliance (в тому числі за підтримки уряду Голландії) та був затверджений Управлінням з контролю за продуктами та ліками США (FDA), Європейською агенцією з лікарських засобів (EMA), генеральним контролером за лікарськими засобами Індії та рекомендований ВООЗ. Україна - перша в світі країна, в якій пацієнти зможуть почати лікування новим режимом в рамках «операційного дослідження». Безпечність та ефективність режиму BPaL знаходяться під постійним моніторингом. Таким чином Україна робить свій внесок у збір наукових доказів для нових коротших режимів лікування.

«Дуже важливо надати це лікування пацієнтам, які його потребують. Україна зробила колосальну роботу щодо надання можливості своїм пацієнтам скористатися цим новим режимом лікування», сказала Агнес Гебхарт, технічна директорка KNCV. «Ми підтримуємо впровадження цього режиму лікування у багатьох країнах світу. Зовсім скоро всі вони також відтворять успіх України. Однак, ще багато країн мають наслідувати цей приклад. Паціенти із ШЛС-ТБ в усьому світі, та інші люди, якім буде корисний цей режим лікування, заслуговують на вільний доступ до цього коротшого лікування, що рятує життя».
В Таджикистані KNCV також готується до впровадження режиму BPaL за підтримки ініціативи Stop TB Partnership's TB REACH. В Киргизстані, Україні, М'янмі, В'єтнамі, Філіппінах та Індонезії проект LIFT-TB (що фінансується KOICA та TB Alliance та впроваджується у співпраці із ITRC так KNCV) також зробить BPaL доступним для пацієнтів у найближчий час.

В Нігерії KNCV проводить цю роботу за підтримки локального Голландського донору (SMT).

«Це чудовий приклад того, як Stop TB Partnership підтримує країни та партнерів, які дійсно прагнуть використовувати нові інструменти та інновації. Global Drug Facility (GDF), підпорядкований Stop TB Partnership надав препарати, а TB REACH надав фінансування, таким чином ми зможемо здобути більше наукових доказів для покращення успіху лікування, зменшення витрат та часу на лікування.» сказав доктор Джейкоб Кресвелл, голова відділу з питань грантів та інновацій Stop TB Partnership.
OATH українська неурядова організація, яка протягом 10 років впроваджує ТБ проекти, з особливим фокусом на проведенні операційних досліджень. Використовуючи свій операційний та програмний досвід ОАТН успішно впроваджувала проекти, що фінансувалися різними міжнародними донорами. Зараз ОАТН впроваджує 18-місячний проект, що фінансується TB REACH, і має на меті операційне дослідження щодо оцінки режиму лікування BPaL, для подальшого розповсюдження на обласному рівні. Також ОАТН є одним із імплементаторів проекту ASCENT, який фінансується консорціумом UNITAID, та займається оцінкою використання цифрових технологій для покращення прихильності до лікування ТБ. З 2011 по 2015 ОАТН була задіяна у Раунді 9 проекту Глобального Фонду, як суб-реципіент та відповідала за посилення діагностичної мережі, розвиток спроможності медичних працівників щодо ведення випадку ТБ, консультації щодо систем моніторингу та оцінки, та підтримку у розробці стратегій. В 2015-2016 роках ОАТН також брала участь у реалізації проекту, фінансованого TB REACH, для покращення виявлення випадків ТБ в пенітенціарній системі України.
Stop TB Партнерство це організація, на базі United Nations, що знаходться в Женеві, Швейцарія. Її основна мета - за допомогою революційних підходів позбутися туберкульозу (ТБ) к 2030 року. Організація налічує більше 2000 партнерів, які пропагують міжсекторальну співпрацю. Різні команди та ініціативи організації Stop TB Партнерство допомагають знаходити та підтимувати інноваційні підходи, ідеї та рішення, що дозволяє ТБ спільноті бути почутими на вищих політичних рівнях, а людям, що хворіють на ТБ мати доступ до доступного, якісного та пацієнт-орієнтованого лікування.
KNCV Фонд боротьби з туберкульозом KNCV, бореться з туберкульозом з моменту його заснування в 1903 році. За 117 років свого існування організація набула унікальних знань та досвіду в галузі ефективного контролю за туберкульозом, що дозволили їй зробити значний внесок у формування наукових доказів, розробку стратегій та впровадження протитуберкульозних програм у всьому світі. KNCV має великий міжнародний досвід надання технічної підтримки країнам, які готуються до впровадження нових препаратів та схем, та бере участь у впровадженні BPaL у більш ніж десяти країнах з високим рівнем ШЛС-ТБ
Державна організація Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського Академії Медичних наук України (НІФП НАМНУ). У НІФП НАМНУ, протитуберкульозному закладі національного рівня, пацієнти з усіх регіонів України лікуються незалежно від територіальної належності. Зазвичай сюди направляються на лікування важкі випадки. Крім того НІФП НАМНУ є основним місцем проведення наукових досліджень. Окрім впровадження режиму BPaL для пацієнтів із ШЛС-ТБ, НІФП НАМНУ бере участь у операційному дослідженні щодо вивчення ефективності коротких неін'єкційних режимів лікування бедаквіліном для пацієнтів із ТБ, лікарсько-стійким до препаратів (ЛС-ТБ), та працює над скороченням індивідуальних режимів лікування до 12 місяців. Індивідуальні режими лікування із використанням нових препаратів були випробувані НІФП НАМНУ в Україні ще в 2017 році, як частина проекту Challenge TB, який впроваджувався KNCV та РАТН при фінансовій підтримці USAID. Після закінчення проекту НІФП НАМНУ продовжить роботу над дослідженням ефективного використання нових препаратів. .
Наші Проекти
Adherence Support Coalition to End TB (ASCENT)
The ASCENT project will build on existing evidence, innovations in adherence technology, and growing global momentum to implement integrated DAT interventions in Ukraine for all types of TB patients. The project will operationalize DAT interventions in diverse geographic, cultural, and infrastructure settings, generate evidence for optimal use and scale, and engage with the national TB program (NTP), and key in-country stakeholders to prepare for DAT scale-up as part of the standard of care. Findings from ASCENT in Ukraine will directly contribute to the ultimate outcome of building a scalable, affordable, and evidence-based patient-centered treatment support package that includes DATs.
Reducing the TB burden in Ukraine Through Expanding and Enhancing Access to High Quality TB Services
Overall in Global Fund Program OATH prepared and conducted 24 program activities, including training seminars and trainings, involving national trainers. This program was implemented June 2011 – February 2015, 12 staff and 234 consultants were employed during the period. 306 trainings were conducted and 5520 health workers were trained, such as laboratory specialists, physicians, nurses, engineers on occupational health and safety, psychologists, specialists of the Penitentiary System and regional coordinators of the "Stop TB in Ukraine" Program; 263 monitoring visits to health facilities in all project regions were conducted. Procurement of equipment and laboratory supplies was part of the OATH project scope.
TB Case Detection in Detention Facilities (SIZO) and Prisons in Ukraine
Project goal was to increase the detection of bacteriologically confirmed TB cases among pre-trial detainees in 3 SIZOs and 5 prisons in Ukraine, in the regions of Kherson, Mykolaiv and L'viv.
Evidence generation for shorter MDR/XDR-TB treatment in Ukraine
OATH will create a platform for introduction of new drugs and regimens in
the country, will support the NTP to pilot the BPaL regimen for 135 patients at the
National TB research institute, involving five satellite treatment locations in 5 oblasts
were patients will be recruited from. All activities will be
complementary to the NTP, GF and other donors/international partners
efforts on the introduction of individualized regimens containing new and
repurposed drugs. The project team will work through regional clinical staff, as well as
will focus on advocacy for regulatory, clinical experts, patient and civil society
organizations to ensure acceptability of new treatment approaches. Project team will
support development and piloting of clinical protocol for BPaL.
Про нас
Місся міжнародного багодійного фонду "Організація Оптимальних Технологій в Охороні Здоров'я" - покращити здоров'я населення за допомогою сучасних технологій, посилення системи охорони здоров'я, та пропаганди здорового способу життя.
Наші партнери
KNCV
Global Fund
UnitAID
PATH
Контакти
04080, вул. Вікентія Хвойки, 14
Київ
Україна
Made on
Tilda